KOVÁRNA – ČELADNÁ

Štítky: , ,

V Čeladné se ukázalo, že co na fotkách vypadá „nějak“, nemusí v reálu vypadat stejně. Tím myslím, že podle mých představ je Kovárna u lesa. Ona je ale u hlavní frekventované silnice, kudy projíždí veškerá auta. Chápu, tím by se asi nikdo nechlubil a určitě to svým způsobem přiláká víc lidí. Zároveň by majitelé nenarazili na místo, kterému chtějí obětovat tolik energie. Vzhledem k tomu, že podle článku v místním magazínu, jim dalo zabrat získat do vlastnictví starou kovárnu. Jediné co jim pomohlo, bylo majitele přesvědčit o zachování stavby.

Nicméně to nám návštěvu přece nezkazí. Je to zdejší kavárenská jehla v kupce sena.

Vcházíme do Café a Ateliéru, kde dominantu tvoří dlouhý stůl z masivu a protější bar se zrcadlem na stěně. Po levé straně je posezení a napravo místní výrobky k zakoupení, jako vína, marmelády, zástěry apod.

Objednali jsme si Aperol, veganskou datlovou buchtu a perníkovou buchtu. Usadili jsme se na klidnější straně zahrádky, která je situovaná za Kovárnou. Je tady vytvořeno idylické zákoutí s posezením z palet. Míst k sezení je zde opravdu hodně a každý turista ocení odpočinek pod stínem jehličnanů.

V nabídce kavárny najdete jak kávu, tak víno, prosecco, limonády a něco k snědku – Hummus, paštiku a koláče. K zchlazení mají i zmrzku (Häagen dazs.))

Celkově hodnotím návštěvu Kovárny pozitivně, vzhledem k tomu, jak jde svým designem proti proudu místním podnikům. Pokud plánujete výlet do Beskyd, určitě se stavte na něco dobrého. My jsme se tady skoro zapomněli (jak nám bylo dobře) a málem jsme nestihli masáž v nedalekém Miura hotel. Report na něj najdete pod tímto odkazem: Miura hotel

Odkaz na facebook Kovárny

Líbil se ti článek? Sdílej ho na facebooku nebo ho tweetni.

Komentáře k příspěvku “KOVÁRNA – ČELADNÁ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *